Kullanım Koşulları

1. Begoobegir. diğer adı ile begoobegir.com üzerinde bir üyelik açtığınızda aşağıda belirtilen şartları kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

2. Begoobegir.com üyelerine, Türkiye’de paketlerini yönlendirebilecekleri bir adres verir. Bu adres İSTANBUL’dadır.

3. Servisimizi kullandığınızda paketlerinizi size verdiğimiz özel adrese yönlendirebilirsiniz. Ekibimiz paketlerinizi sizin adınıza teslim alarak, posta kutunuza girer, paketleriniz üzerindeki taleplerinizi yerine getirir ve gönder emir vermenizin ardından, paketlerinizin kargo yoluyla gönderimini gerçekleştirir.

4. Üyelerimiz, paketlerinin alınması, gönderilmesi sırasında doğacak her türlü vergi, gümrük vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli gibi ücretleri ödemekle yükümlüdür.

5. Üyelerimiz, web sitemiz aracılığıyle kullandığı servislerin bedelinin kredi kartlarından tahsili için Begoobegir’i yetkili kılmaktadır.

6. Paket gönderim ücreti paketin hacmine ve ağırlığına göre hesaplanır. Üyelerimiz gönderi emri vermeden önce paket için ödemeleri gereken toplam ücreti kabul etmiş sayılır, ödeme sayfasında onaylarlar.

7. Paketlerinizi 30/90 gün süre için depomuzda ücretsiz depolayabilir, gelecek diğer paketlerinizle birleştirmek için bekletebilirsiniz. 30/90 günü aşan beklemelerde her kg/gün başına 0.20$ ücret alınır. Depomuza gönderilmiş paketler, kargolanmak üzere bir başka kuruma yönlendirilebilir, bu durumda yönlendirilen paketler için kg başına $1 ve minimum $5 ücret talep edilir. Depolama süresi 90 günü aşamaz. 90 günü aşan beklemelerde müşteri ile irtibata geçilip, paketlerin gönderimi ile ilgili görüşülür. Gönderim yapılmasını istemeyen üyelerimizin depolama ücreti kredi kartından tahsil edilerek paketleri imha edilir.

8. Gönderi ücretleri paketlerin ağırlıkları göz önüne alınarak hesaplanır. Hacimsel olarak yer kaplayan paketlerde, hacimsel ağırlık hesaplanır ve bu ağırlık üzerinden ücretlendirme yapılır. Hacimsel ağırlık paketin üç kenarı olan, en, boy ve yükseklik ölçülerinin çarpılıp 166’ya bölünmesi ile elde edilir. Hacimsel ağırlık, terazi ağırlığından fazla ise ücretlendirmede hacimsel ağırlık baz alınır.

9. Begoobegir.com teslim aldığı her paketi incelemek adına açar. Bu genel bir güvenlik aynı zamnda hatalı ve eksik ürünleri tesbit amaçlıdır.

10. Gold üyelik seçeneği ile üye olan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme durumlarında Gold üyelik ücreti iade edilmez. Begoobegir.com üyeliğini iptal eden kullanıcıların paketlerinin gönderimini gerçekleştirmeyen ve üyeliklerini iptal eden üyelerin paketlerini imha etme hakkına sahiptir.

11. Kullanıcı satın aldığı servisler için 30 günden fazla süre ödeme yapmaz ise Begoobegir.com üyeliği iptal etme hakkını saklı tutar. Begoobegir.com bu durumda paketleri imha etme hakkına sahiptir. Bu durumda kullanıcı posta kutusundaki paketlerin geri gönderimi ya da imhası ile ilgili hak iddia ve talep edemez.

12. Üyeliğiniz site üzerinden kayıt yapıldığı anda başlar. Üyelik esnasında “üyelik sözleşmesini kabul ediyorum” butonuna basmanız ile bu sözleşmedeki maddeleri kabul etmiş olursunuz.

13. Begoobegir.com üyeleri, bulundukları ülkenin ve Türkiye’nin gümrük ve hava taşımacılığı kurallarına tabi olmaları gerekmektedir. Begoobegir.com üyeleri hiç bir şekilde, servisimizi yasadışı veya yasak ürünler getirmek için kullanamaz. Gönderilen paketlerle ilgili doğabilecek her tür sorun ve bu sorunlar nedeniyle oluşabilecek her tür cezalar ilgili üyenin sorumluluğundadır.

14. Begoobegir.com kontrolü dışındaki hizmet kesintilerinden (Elektrik, internet, uydu bağlantıları kesintileri vb.) sorumlu değildir. Bu nedenle oluşabilecek servis kullanılamaması nedeniyle sorumlu tutulamaz.

15. Begoobegir.com aracılığıyla,
– Alkollü ve alkolsüz içeçekler
– Silahlar
– Canlı – cansız hayvan
– İnsan organları
– Kültür ve tabiat varlıkları
– Bitkiler ve taze çiçekler
– Dondurulmuş ürünler
– Din karşıtı veya herhangi ayrımcılık içerikli ürünler
– Fildişi
– Reçeteli ilaçlar
– Uyuşturucu madde ve kullanımını sağlayan araçlar
– Yanıcı ve patlayıcı maddeler
– Gıda Hisse senedi, tahvil, bono
– Para
– Antika
– Kimyasal malzemeler
– Döviz, çek, senet
– Radyoaktif maddeler
– Mücevher, altın ve tekrar satılmak üzere ticari nitelikte ürünler ve Gümrük Müsteşarlığı`nın hızlı kargo taşımacılığıyla ilgili 19.04.2011 tarihinde yayınladığı genelgeyle yapılan kısıtlamalar neticesinde tütün ve tütün ürünleri gönderilemez.

16. Begoobegir.com kullanım şartlarını değiştirme, kaldırma ya da iptal etme hakkını saklı tutar. Kullanım şartlarını belli aralıklarla gözden geçiriniz. Servisimizi kullanmaya devam etmeniz güncellenen kullanım şartlarını da kabul etmeniz anlamına gelir.

17. Türkiye ve bulunduğunuz ülke kanunlarına göre suç sayılabilecek herhangi bir kullanım sonucu oluşabilecek yasal yükümlülükler tamamen Begoobegir.com üyesine aittir.

18. Üyelik iptali, taraflardan birinin yazılı talebi ile gerçekleşir. Talep oluşmadığı sürece üyelik aktif kalır ve düzenli olarak yenilenir.